Twitter Yasağını Aşma Yöntemleri


twitter yasağını aşma


"Twitter mivitter kökünü kazayacağız" dedi diktatör ve kapandı Twitter.Söylenecek çok söz var.Bu tarz yasaklamalar ve engelleme girişimler Sivil Darbe dir.

Bu blog yazısında yasaklı,engelli sitelere girme,dns değiştirme,vpn değiştirme ve Twitter yasağını aşma yollarını bilgim dahilinde aktaracağım.

Bol bol twit atıyor,twitlerimize #TwitterisblockedinTurkey #ErdoganBlocksTwitter hashtaglerini ekliyoruz.Twitter ve Diğer Yasaklı Site Engellerini Aşma


1 : DNS Değiştirme

Dns değişikliği yapmak yasaklı sitelere girmek için bir yöntemdir.Peki Dns değişikliği nasıl yapılıyor ?

Windows 7 ve 8 için ;
  • Görüntülü Anlatım
  • Adım adım : Başlat Menüsü > Kontrol Paneli > Ağ ve İnternet > Ağ Durumunu ve Görevleri Görüntüle > Bağdaştırıcı Ayarları > Aktif olan simgeye sağ tık ve özellikler diyoruz.Daha sonra tcp/ipv4 satırını seçip sağ tık ve özellikler."Aşağıdaki Dns sunucularını kullan" seçeneğini seçip 8.8.4.4 ve 8.8.8.8 yazıyor tamam diyoruz.
Mac Os X için ;
Android Cihazlar İçin ;

2 : VPN Değiştirme

Vpn değişikliği ile yasaklı sitelere girmek çok daha kesin sonuç verir.Bunun için çok kolay bir yöntem var, Torch Web Tarayıcısı ! Hemen aşağıdaki adımları takip edin ve yasaklı sitelere girin.3 : ZenMate

Bu yöntem ise sadece Google Chrome kullanan içindir.Vpn değiştirmeye yönelik bir eklenti olup kolayca yasaklı sitelere girebilirsiniz.

İşte bu kadar basit...

Yorumlar