Mutlubiev Temizlik Hizmeti Hakkında


Yoğun çalışma temposu ,keşfetme duygusu ve biriken işler sebebiyle ev temizlik işlerini istediğim detayda yapmakta zorlanıyorum. Bir süredir ev temizliğine 2 haftada bir yardımcı olabilecek bir yardımcı arayışım vardı. Bu sebeple Mutlubiev sitesi üzerinden hizmet satın aldım. Bu yazıyı da deneyimim üzerine yazdım.


Mutlubiev Hizmetinden Memnun Kaldım Mı ?

Acil bir gereksinim doğduğu için 1 gün sonrasına hizmet oluşturdum. Hizmet oluşturma esnasında adres detayları , evin büyüklüğü , temizlik detayları ve kredi kartı detaylarını ekleyerek devam ediyor en sonunda ise ücret hesaplanarak onay veriyorsunuz.

Bu aşamadan sonra bir profesyonelin gelip bu hizmeti sahiplenmesi gerekiyor Yani bir nevi eşleşme.


Hızlı Bir Eşleştirme ?!

Yaklaşık 2-3 dakika içerisinde y.c isimli bir profesyonel ile eşleştirme sağladı. y.c isimli profesyonelin profil sayfasına girdiğimde ise hiç detay yoktu. Önceki yorumlar , fotoğraf vb. bilgileri görmeyi isterdim çünkü gerçekten bir profesyonel mi amatör mü anlamak çok güç.

Profil görüntüsü şu şekilde :/

Daha sonra Mutlubiev Canlı Yardım üzerinden yönlendirilen kişinin hiç bir detayını göremediğimi ve işinde uzman olduğundan nasıl emin olacağımı sordum. Konuşmalar aşağıda.Yönlendirilen uzmanın 20 üzerinden sipariş gerçekleştirdiğini söyleniyor. Fakat bunun ne kadarı olumlu veya olumsuz bilgisi yok. Mutlubiev bu noktada eksi puanı aldı benden. Evime gelecek kişi hakkında hiç bir detay bilmiyorum. Fotoğraf olmaması ile güvenlik zafiyeti çıkıyor.

Temizlik hizmetini acil almam gerektiği için bu duruma göz yumuyorum. Bir nevi risk alıyorum ve yarını bekliyorum.


Büyük Gün Geldi !

Sabah tam olarak belirttiğim saatte kapı çaldı. Kısa bir tanışma sohbetinden sonra temizlenmesi gereken yerleri vurgulayarak temizlik malzemelerini teslim ettim. Ben kahvaltı hazırlarken ablamız temizlemeye başladı. Biraz temizlik sonrası kahvaltı ikram ettim. 

Saat 9'da başlayan evin temizliği saat 13:00'a geldiğinde %75 gibi bir oranda tamamlanmıştı. Hızlı ve özenli temizlendiğini söyleyebilirim (kişiden kişiye değişecektir tabii).

Mutlubiev sitesi üzerinden adımları da takip etmek mümkünmüşTemizlik tamamlandıktan sonra ablayı yolcu ettik. Genel anlamda başarılı bir süreç oldu diyebilirim. Tek sorun yönlendirilen profesyonelin profilini göstermemesi. Son olarak gelen kişinin de ev sahibini puanladığını söyleyeyim :) Ben üye olurken referans kodu ile üye oldum ve 50 tl indirim kazandım. Sizde 50 tl indirimli Mutlubiev kodu isterseniz aşağıda yer alan linkten üye olarak hizmeti tamamlamalısınız.


Yorumlar