Ankara'da Yazılım Eğitimi


ankara da bilişim kursları


Bilişim Eğitimleri veren akademik kuruluşların en fazla bulunduğu şehir İstanbul,ikinci olarak ise Ankara geliyor.Ben Ankaralı olarak bu yazımda ,Ankara'da Yazılım Eğitimi veren kuruluşların listesini ve genel bir incelemesini yapacağım.İkinci yazımda ise İstanbulda faaliyet gösteren kuruluşları incelemeyi düşünüyorum.Okuyunuz.

Yazılım eğitimini kimler almalı,gereklimi gereksizmi,yazılım eğitimi alacağınız kuruluşta nelere dikkat etmeli gibi konuları başka bir yazıda ayrıntılı olarak değineceğim.Ama önem sırası ve dikkat edilmesi gereken konular aşağıdaki şekilde olmalıdır.

Eğitim Veren Kurumlarda Dikkat Edilecek Hususlar
 1. Eğitmen kalitesi (Uzman ve deneyimli olmasına dikkat edin)
 2. Döküman kalitesi
 3. Kayıt iptal,dondurma,ücret gibi konularda müşteri ilişkilerinin iyi olması.Haklarınızı size koşulsuz sağlaması.
 4. Kurum kalitesi,bilgisayarların kalitesi ve kurs ortamının rahatlığı ,öğrenime elverişli olması.

Ankara da yazılım,grafik tasarım ve bilgi teknolojileri eğitimi veren ,Microsoft Yetkili Merkezi (Microsoft Partner) ünvanına sahip veya sahip olmayan görüşülmeye değer toplam 7 kuruluşu inceliyoruz.Bunlar :
bilge adam eğitimleri
1-Bilge Adam
Ankara değil tüm Türkiye'de en ünlü olan eğitim kurumu bildiğiniz gibi Bilge Adam.Microsoft eğitimleri ile ön plana çıkan kurum 2013 yılında Java ve Android eğitimlerinide başlatmıştır.Kariyer kart gibi avantajlı imkanları bulunmaktadır.Burada eğitim alacaklar ve almayı düşünenler eminim internette ön araştırma yapmaya başlıyor ve kurum hakkında pozitif yorumların dışında bir çok negatif,olumsuz eleştirileri okuyordur.Bazılarınız bu söylenenleri Karalama Kampanyası olarak düşünebilir.Bende araştırmaya başladığımda öyle düşünüyordum ama araştırmayı derinleştirdikce bu eleştirilerin fazla olduğunu ve gerçeklik payı olabileceğine kanaat getirdim.

Yaşanan sorunlar ve eleştiriler okuduğum kadarı ile daha çok müşteri temsilciliği boyutunda kayıt silme,kayıt aldırma,fiyat dengesizliği gibi konularda sıkıntı var gözükmekte.Kurumun eğitim ve öğretim kalitesinde bir sorun yok gibi duruyor.Böyle bir kurumun bu tarz sorunları çözüme ulaştıramayıp insanları memnun edememesi üzücü.Ben de ilerde yazılım bilgimi geliştirmek için bir eğitim kurumu seçeceğim, tabi ilk aklıma gelen Bilge Adam olacaktır.


'Bilge Adam Eğitim Programları'
Bilge Adam Hakkında Bilgiler :
 • 6 Şehirde toplam 10 şubesi var (bireysel)
 • Bilge Adam, 1997 yılından bu yana bilişim teknolojileri alanında uzmanlaşmış profesyoneller yetiştiriyormuş.
 • Güçlü teknolojik altyapısında 2000’in üzerinde yüksek kapasiteli PC, 100’den fazla iMac, 150’ye yakın HP Workstation, 100’den fazla gelişmiş HP Server ve 14 adet Akıllı Tahta bulunuyormuş.
 • Sol tabloda verilen eğitimler yer almaktadır

Not : Bilge Adam,Microsoft’un yanı sıra HP, Cisco, Intel, Adobe, Autodesk, Apple, Macromedia ve Logo’nun da yetkili eğitim merkezidir.

   
Adres : Karanfil sok. No:50 Kızılay / Ankara
Telefon : 444 33 30
Web : 
Kurumsal
Ekşi Sözlük Entryler
DonanımHaber - Yazılım Uzmanlığı Kurs Tavsiyesi
infopark eğitimleri


2-İnfopark

Ankara-Bilkent üniversitesinin içinde bulunan plaza da yazılım danışmanlığı ve bilgi teknolojileri eğitimi veren bir kuruluş.Referansları hayli kuvvetli ama internette sitesi hariç fazla bir bilgi ve öğrenci görüşleri bulunmamakta.Oracle ve Cisco eğitimleri kurumu farklı kılan eğitimler arasında.Kurum hakkında genel bilgiler aşağıdadır.

İnfopark Hakkında Bilgiler
 • 1999'dan bu yana uzman kadrosu ve sürekli yükselttiği kalite anlayışı ile sizler için yürütmekte olduğu hizmet kapsamına ait imkan ve kabiliyetlerini daha anlaşılır kılmayı hedeflemekteymiş.
 • İş ortakları , oracle-cisco - sun - prometric

İnfopark da Verilen Eğitimler
 • Microsoft SQL Server 2008,Visual Studio,Silverlight,SharePoint
 • Oracle Database
 • Oracle Java 
 • Cisco CCNA & CCNP Eğitimi
 • Microsoft Sistem ve Ağ Uzmanlığı

Tel : 312 265 01 30
Adres : Bilkent 2. Cad. Cyberplaza A blok 3.kat No:A304 Bilkent
Web : Kurumsal
meridyen bilişim eğitimleri
3-Meridyen Bilişim

Meslek edindirme ve kişisel gelişim kursları olarak kendini tanımlayan ve Ankara da 2 şube,İstanbulda 1 şube ile hizmet veren bir kuruluş.Verilen kurslar genel olarak bilgisayar,çizim,yabancı dil,aöf ve kpss eğitimleri.Dikkatimi çeken Certified Ethical Hacker (CEH) eğitimi oldu.Her kurumda bulamayacağınız ender eğitimlerden.

Güncelleme : Aşağıdaki yazı güncelliğini kaybettiğinden yenisini yazmakta fayda var.Sitelerini tekrar incelediğimde sitenin güncellendiğini,linklerde sorun olmadığını ve etkileşimin arttığını gördüm.Kurumları tabiki web siteleri ile sınırlandıramayız fakat günümüz internet çağında web siteleri kişilerde çok büyük etki bırakmaktadır.Kurum ile duyduğum olumsuz bir şey olmayıp görüşmeleriniz sonucu yazınız.

Bilgisayar kategorisi altında hangi eğitim verdiklerini detaylı olarak incelemek istedim ve sayfayı açtım.Yazılım Mühendisliği sayfasına girmeye çalıştım ve giremedim hata verdi.Open Source eğitimine girmeye çalıştım tıklamadı ,Donanım Eğitimi ni incelemeye çalıştım o sayfayada girmedi ! ve siteyi kapattım.Siteye ilk girdiğimde sitenin tasarımını hiç beğenmemiştim ve görünen o ki arkaplanda da işler hiç iyi çalışmıyor.Kendi kendime soruyorum daha sitesini yapamayan ve hatalı çalışan bir eğitim kuruluşundan web programlama eğitimi almak ne kadar mantıklıdır ?!Sonra tekrar diyorum eğitim kalitesini sitesiyle ölçmemeli ! Gidiniz ve yerinde görünüz.

Meridyen Bilişim Hakkında Bilgiler
MALTEPE ŞUBE:0-312-232 10 35  G.M.K Bulvarı no:100 Kat:1,2,3,4,5,6 Maltepe -ANKARA
KIZILAY ŞUBE:0-312-425 30 30  Yüksel cd. no:7-B Kızılay - ANKARA
Web : Kurumsalvektörel bilişim eğitimleri


4-Vektörel Bilişim

Sitelerine girdiğimde Eğitim Garantisi diye bir link gördüm ve tıkladım.Açılan sayfayı inceledim ve gerçekten hoşuma gitti "Öğrenci, kendini yeterli görmezse 6 ay içerisinde aldığı eğitimi tekrar alabiliyormuş hatta şehirdışında ise ve o eğitimin uzaktan eğitim seçeneği varsa öyle bir seçeneğide varmış".Bu güzel bir detay bence bazı öğrenciler anlatınlanları hemen kavrama sıkıntısı çekebiliyor.

Vektörel Bilişim,mimari ve grafik tasarım uygulama alanlarına (3ds max,maya,autocad) ağırlık vermiş bir kurum ve bu alanda gerçekten kaliteli bir eğitim veriyor gibi duruyor.Yazılım geliştirme konusunda ne derece bir eğitim kalitesi var onu giderek,görerek ve 1 gün derslere girerek deneyebilirsiniz.

Vektörel Bişim Hakkında Bilgiler 
 • Microsoft yetkili eğitim merkezi
 • Autodesk yetkili eğitim merkezi

Vektörel Bilişim de Verilen Eğitimler
 • Yazılım Uzmanlığı
 • Sistem ve Ağ Uzmanlığı
 • Autocad ve 3DS Max Uzmanlığı
 • Grafik Tasarım Uzmanlığı
 • Web Tasarım ve Programlama
 • Java ve Oracle Uzmanlığı
 • İleri MS Office Eğitimi
 • Ethical Hacker Kursları

Telefon: 312 232 60 65
Adres : GMK Bulvarı Fevzi Çakmak 1 Sok. No: 24  Kat: 2 Kızılay / Ankara
Web :
Kurumsal
İTÜ Sözlük
5-Tütev
(Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı)


tütev eğitimleriAnkara'da verdikleri güzel seminerlerden bildiğimiz Tütev,yazılım,grafik ve teknik içerikli eğitimler ile ön plana çıkıyor.Anıtkabir Tandoğan girişinin hemen yan sokanğında yer alan bu vakıf, Microsoft Sharepoint,Asp.net MVC eğitimlerinin yanı sıra Java ve Android Programlama eğitimleri ile öne çıkıyor.

Eğitimin içeriği ile ilgili detaylara sitesinden ilgili eğitime tıklayarak modül ve başlık bilgilerine ulaşabiliyoruz.

Android Programlama eğitimine tıkladığımızda güzel bir ön koşul yer alıyor.Bu koşul:
"Katılımcıların temel yazılım bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Hangi programlama dilini bildikleri önemli değil, fakat en az bir programlama dilinde bilgi sahibi olması gerekmektedir."
Bence her kursun böyle bir koşul koyması gerek.Görev yöneticisini açamayan bir kişi ile temel programlama bilgisi olan bir kişi aynı sınıfta eğitim görmesi bence saçmalık.Tütev eğitime uğramadan kararınızı vermeyin diyorum.

Tütev Hakkında Bilgiler

-10 Ocak 1991 de kurulmuş
-Hoşgörülü bir ortam oluşturarak, dünya barışı oluşmasında da katkısı başta gelmektedir.Bu katkı eğitim, danışmanlık ve bir takım projeler ile olmaktymış. 
-Tütev,eğitimlerini  "Özel Teknik Gelişim Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu" isimli alt kuruluşu altında vermektedir.

Tütev de Verilen Bazı Eğitimler
 • Microsoft Eğitimleri (c#,asp mvc,share point,sql server)
 • Web Uzmanlığı
 • Java
 • Android Programlama
 • Seo
 • 3DS Max
 • AutoCad
 • SAP2000
 • Solid Works

Web : Kurumsalbilişim eğitim merkezi nasıl
 6- Bilişim Eğitim Merkezi 

Toplam 7 ilde bilişim eğitimleri veren bu merkez Ankara'da ilk şubesini Kızılay'da açtı.İlk açılışa özel indirimler sunan Bilişim Eğitim Merkezi,“Garanti Bilişim’den Öğrenmek Sizden” bakış açısı ile kursiyerlerine ‘Öğretme Garantisi’ veriyormuş. Kursiyer, eğitim sonunda hedeflenen sınavı geçemez veya sınavda başarılı olsa dahi kendisini eksik hissetme durumunda aynı eğitimi tekrar ücretsiz alma hakkına sahip oluyormuş.

Verilen eğitimlere baktığımızda ise yazılım,sistem ve grafik tasarım eğitimlerinin yanı sıra internet reklamcılığı,bilgi ve ağ güvenliği,linux eğitimleri gibi geniş bir eğitim yelpazesi sunuyor.Görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum.Ek olarak Bilişim Eğitim Merkezi , Autodesk yetkili eğitim merkezlerinden biridir.
 

Bilişim Eğitim Merkezi Hakkında 

Tel : 444 3 236
Adres : (Ankara) Cumhuriyet Mah. Tuna Cd. No: 5 Kat:2 D: 5-6 Kızılay-Çankaya/Ankara
Web :
Kurumsal Site
Ekşi Sözlük
Şikayetvar ikiteknik bilişim nasıl

7- İkiTeknik Bilişim

İkiteknik Bilişim'de Autocad,maya,3ds max,solidworks ve cad cam cnc gibi grafik tasarım ve animasyon eğitimleri çok daha ön planda.Bunların yanı sıra yazılım,analiz ve ingilizce eğitimleri kurum bünyesinde mevcut.Yalnızca Ankara'da eğitim vermekte olan ikiteknik bilişim'in referansları göz doldurucu ve eğitmen kadrosu site üzerinden paylaşılıyor.Grafik ve Animasyon eğitimlerini almayı düşünüyorsanız görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum.

İkiteknik Bilişim Hakkında 

Tel : 312 231 31 35
Adres : İzmir-2 Cd No:43 Ankara
Web :  
Kurumsal
Google+  Sonuç: 
 • Yazılım,donanım,grafik,dil veya herhangi bir eğitim almayı planlıyorsanız kayıt olmadan önce kesinlikle 1-2 gün denemek için gidiniz.Ortamı görünüz,eğitmenin anlatımını test ediniz,sorular sorunuz.
 • İyi bir yazılım eğitmeni sizlere programlama kodlarını değil programlama mantığını ve algoritmasını anlatandır.
 • Eğer programlama temeliniz var ise ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız,ileri eğitimlerden başlamalısınız veya hiç kursa gitmeyerek kitap+internet nimetlerinden faydalanmalısınız.
 • Unutulmamalıdır ki grafik tasarım eğtimleri size grafik tasarımını öğretmez ! Tasarımların bilgisayar ortamında nasıl aktarılacağını,tasarlanacağını öğretir.Eğer grafik tasarım ve çizim yeteğinizi geliştirmek istiyorsanız Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları'ndan yararlanabilirsiniz.
 • Kafanıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve önceden sorulmuş sorulara aşağıdan göz gezdirebilirsiniz. 

Ekleme :
 • (31.10.2013) Bilge Adam Hakkında yazmış olduğum yazı mahkeme kararı ile kaldırılmış olup dava süreci devam etmektedir.Emek ve blog sever bazı kişiler yazının kopyasını Github'da paylaşmıştır.Okumak isteyenler için Bilge Adam Hakkında
 • (11.09.2013) Yazı güncellenmiştir.Yazım,kelime yanlışları giderilmiş,bazı güncel bilgiler eklenmiştir.
 • (02.03.2013) Yazı güncellenmiştir.2 eğitim kurumu incelemeye eklenmiştir.

Anahtar Kelimeler :
Programlama Kursu Ankara,Bilgisayar Kursu Ankara,Yazılım Kursları Ankara,Bilgi Teknolojileri Eğitimi,Bilişim Eğitimi,Yazılım Uzmanlığı,C# Kurs,web programlama kursu,grafik tasarım kursu


Yorumlar

 1. Çok güzel bir derleme olmuş emeğinize sağlık,fakat fiyatlar her zamanki gibi yüksek...

  YanıtlaSil
 2. evet fiyatlar çok yüksek , bilge adam yazılım uzmanlığı eğitiminin fiyatı 12.000TL ! ve bu eğitimin süresi çok kısa 4 ay.

  YanıtlaSil
 3. Bigilendirme için teşekkür ederim. Ben de bir süredir yazılım eğitimi ile ilgili arayış içerisindeyim. 4 yıldır Asp(VB Scritp) ile web yazılımları üretmekteyim. Asp.Net ve C# ile 1 yıldır ilgileniyorum fakat iş tempom yüzünden çok fazla bir ilerleme kaydedemedim. Bu nedenle iyi bir kurumdan ve yeterli bir eğitmenden detaylı bir eğitim almak istiyorum. Yorumlarınız doğrultusunda en yüksek puanı tüteve verdiğinizi düşünüyorum. Maalesef 2 aydan başlayacak bir kursları yok gibi görünüyor. Siz bir kurs tercih ederek eğitime başladınız mı? Ankara da yazılım eğitimi veren kurslar ile ilgili yeni bir gelişmeden haberdar mısınız? sedatak100@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben kurs yeri olarak henüz bir yere karar vermiş değilim bu gidişlede pek karar veremeyeceğim gibi.Ama farklı bir pencereden bakacak olursak kişinin yeterli bir programlama bilgisi ve temeli var ise,iyi kötü kod yazabiliyor ve algoritma çıkarabiliyorsa bu yazılım kurslarına gerek varmıdır ? Bu temele sahip biri kolaylıkla kendini geliştirebilir veya bir yazılım firmasına girerek (maaş şart değil) deneyim kazanarak öğrenebilir diye düşünüyorum.Çünkü yazılım kurslarına giden bir kişi 4-5 ay eğitim aldıktan sonra deli gibi kod yazıp,komplike uygulamalar yazabileceğine ben inanmıyorum.Sonuçta yine uğraşarak,deneyim ederek programlama öğreniliyor.

   Bu kurumlar arasında illaki şuna gidin dediğim bir kurum yok.Ama gidip kurslara direkt yazılmayın dolaşın,sorular sorun,fiyatı indirmeye çalışın unutmayın kurs yerleri kişiye öğrenci gözüyle değil av gözüyle bakıyor.

   Sil
 4. Meridyen Bilişim akademi de eğitim veriyor ben üniversite zamanında yazılım eğitimi almıştım
  www.membilisimakademi.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğitim verip vermemesi değil,bizim için eğitimin kalitesi önemli.Daha faydalı yorumlar yaparsanız iyi olur.

   Sil
 5. Arkadaslar birde ikiteknik bilişime gidip görüşün derim adamlar piyasaya yönelik egitim verdiklerini söylüyorlar MVC anlattıklarını ve uygulamalı verdiklerini söylediler bayramdan sonra gidip görüşeceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görüştükten sonra tekrar bilgilendirirseniz iyi olur.Kolay gelsin :)

   Sil
  2. Başak ın dediği gibi kazıklamaya çalışmıyorlar kasım ayında hafta sonu grubuna kayıt yaptırdım. bu arada 210 saat için 2000 peşin 2250 taksitli kredi kartına 8 taksit yapıyorlar pazarlık yaptırmadılar. Bana güven verdiler.

   Sil
  3. Sanırım kursun son günlerine yaklaştınız, süreci değerlendirdiğniz zaman ikiteknik nasıl bir eğitim verdi, memnun kaldınız mı?

   Sil
  4. MVC her kurs veriyor bu bir özellik değil. Sharepoint te uzmanlık düzeyinde kurs veren yer varmı? varsa ben buna derim piyasaya göre eğitim veriyorlar diye; mvc yaşlandı beyler.

   Sil
 6. bende görüştüm ikiteknik bilişimlee hocaları iyi gibi geldi ayrıca insanı kazıklamaya da çalışmıyorlar şimdi hafta içi gündüz grupları yoktu olsa kaydolacaktım hemen eğer 7 kişi toparlanırsa açacaklarmış bide burası işkurla anlaşmalıymış diye biliyorum bu da iyi bişey

  YanıtlaSil
 7. arkadaşlar hafta içi gündüz grubunda kursa başlayacak arkadaşlar bana burdan yazarsa sevinirim

  YanıtlaSil
 8. Fikirlerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkürler.Başak,umarım istediğin grubu açarlar + Bu yazıyı hazırlarken ikiteknik hakkında bir bilgim yoktu fakat tanıtımını yazıya ekleyeceğim.

  YanıtlaSil
 9. serkan kardesm bana ulasma sansın varmı ben sana maıl adresımı vereyım barraacuda@hotmail.com

  YanıtlaSil
 10. serkan, umarım açarlar çünkü bu sene bu işi yapmakta çok kararlıyım yıllardır dersanede çalışıyorum ve çok bunaldım sektör değiştirmeye kararlıyım bana önereceğin bişeyler varsa lütfen yaz. ayrıca bi arkadaş burdan bikaç kişi toplanıp özel ders şeklinde eğitim alalım gibi bi yorum yapmıştı bana mantıklı geldi eğer böyle bi düşüncesi olan varsa burdan bana yazsın bi de ikiteknik ve vektörel bilişim bana 7 kişi toparlanabilirseniz grubu açabiliriz dediler eğer böyle bi düşüncesi olan varsa burdan bana ulaşırlarsa çok sevinirim teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kursu alacağını,hangi sektöre yöneleceğini ve bilgisayar ile ilgili altyapını söylersen yardımcı olmaya çalışırım :)

   Sil
 11. ben matematik mezunuyum üniversitede pascal ve c programları gördüm önce temel yazılım dersi alıcam sonra oracle java öğrenmek istiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bölümünüz programlamaya gayet uygun.Algoritmanızı geliştirdikten sonra Java 'da geliştirme yapmanız gayet uygun olur.Başarılar dilerim :)

   Sil
 12. teşekkür ederim ama bi türlü saatleri uygun bi kurs bulamıyorum... birebir ders alma gibi bi imkanım olurmu aceba bi bilginiz varmı??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi hemen ders verebilirim size :) kurs olmasa bile bir algoritma kitabı alarak kendi kendinize çalışmanız da fayda var,takıldığınız yerleri e-posta atabilirsiniz.

   Sil
 13. tamam teşekkür ederim. ama kurs olaydı iyiydiii:))))

  YanıtlaSil
 14. Serkan ikiteknik hakkında izlenimlerini bekliyoruz. Bende buraya gitmeyi düşünüyorum ama tam emin değilim.

  YanıtlaSil
 15. İkiteknik'i atlamakla çok şey kaybedersiniz derim. Yaklaşık 1 sene önce ikiteknik 'de Özkan beyin kursuna gittim. 4 aylık bir kurstu. Yarısına gelmeden kurs aracılığı ile iyi bir yazılım şirketinde iş buldum. Ve özellikle şunu söylemek isterim ki yazılım adına hiç bir bilgim yoktu.
  Diğer kursuları kötülemeyeceğim çünkü gitmedim, bilmiyorum. Ama ikiteknik kesinlikle iyi... Kişisel çabada eklenince olmayacak iş yoktur diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özkan beyin soy adın ıda yazarsanız memnun olurum.

   Sil
 16. ikiteknik ile görüştüm bu hafta derse başlayacağım arkadaşlar sonundaaa:))
  BEN GÖRÜŞMENİZİ ÖNERİRİM HOCALARI DA YÖNETİMİ DE İŞİNLERİNDE GAYET İYİLER HOŞÇAKALINN

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaklaşık 3 aydır ders almışsınız memnunmusunuz, önerirmisiniz? çok kararsızım ben de..

   Sil
  2. Arkadaşlar iki teknik eğitim kurumları hakkında giden arkadaşlardan daha fazla bilgi alabilir miyim çok kararsızım şu an o yüzden soruyorum...

   Sil
  3. Ramazan gibi ben de ikiteknik hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

   Sil
 17. ben de web tasarım kursu için iki teknik e mi vektörel bilişime mi gitsem karar veremedim. sizce ?..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kurumdan ziyade eğitmene bak. Şemsettin Hoca'yı bi araştır derim. Youtube'da videoları var. Vektörelde eğitim veriyor.

   Sil
 18. Serkan bey bende devlet memuru olarak görev yapmaktayım devlet baba da :) bilişim konusunda çok istekli bir hevesim var. Bilişim suçlar konusunda eğitim almak ve kendimi geliştirmek istiyorum.Çalıştığım yerde aranan bir personel olmak için. :) Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu eğitim tam senin istedeğin türden.Bilgi Teknolojileri Güvenlik Uzmanı Eğitimi - http://www.academytech.com/tr/kariyer-egitimi/bilgi-teknolojileri-guvenlik-uzmani-tr.aspx

   Sil
 19. JAVA eğitimi için nereyi önerirsiniz ark.lar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlangıç düzeyde ikiteknik olabilir - http://www.ikiteknik.com/java_kursu.aspx

   Sil
 20. Hiç bir ilanda A firmasının sertifikasına sahip olmalı gibi bir kriter bulunmamaktadır. Yetkili Eğitim Merkezi olması bu firmanın sadece belli bir sayıda sertifikalı eğitmen gösterip belli bir miktar para üretici firmaya ödemesinden öteye geçmemektedir.Yazılım alanında kariyer yapmak isteyen arkadaşlara önerim (bana bunu zamanında söyleyen olmadı) uluslararası sertifikalar ile ürettiğim saha yönelik projelerin bir değer taşıdığıdır.
  Sahaya yönelik bir projenin eğitimlerde yapılıyor olması eğiitm kurumunun uluslar arası sertifikaya yönlendirebiliyor olması gerekmektedir. KPDS vs KPSS kurslar ile aynı kefede vizyonsuz bu eğitimlerini verilmesi 2 kurusa tuttukları saha ve eğitim tecrübesiz hocalar ile 10 parmak ve işletmenlik vizyonu ile verdikleri eğitimler ile vakit ve paranızı heba etmenize neden kılıyor.Eğitim firmalarını kendiniz bizzat giderek görüsün

  YanıtlaSil
 21. BEMAR'IN YAZILIM KURSU İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN VARMI?

  YanıtlaSil
 22. Francihise yani Bemar bayisi hepsi adamlar isim alıp satıyorlar millette birseymiş gibi adamlara parayı verip alıyorlar adını. :)
  Ordan eğitim alanı hiç duymadım.

  YanıtlaSil
 23. Görüştüğüm firmalar hep autodesk yetkili eğitim merkezi olduğunu söylüyor. Autodeskin sitesine baktığımda sadece bilişim ve bilge adamı görüyorum ama. Güvenemiyorum bir türlü. Bu konuda bilginiz var mı? Bir de bilişim autodesk sertifikası vereceğini söylüyor autodesk sertifikası için sınava girmek gerekmiyor mu üstelik sağlam bir ingilizce lazım diye duymuştum. Tam bilgim olmadığından görüşmede bir şey demedim ama şimdi baktığımda ciddi bir sınava girmek gerekiyor anladığım kadarıyla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yetkili olarak sınav yapabilen "Bilişim Eğitim Merkezi" gözükmekte. (bkz: http://turkey.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=18323030&id=18365946) Kurumu arayarak kafanıza takılan soruları iletip daha net bilgi alabilirsiniz. (bkz: http://www.bilisimegitim.com/iletisim.asp)

   Sil
  2. Autocad eğitiminde bence yetkinlik önemli değil, burada önemli olan eğitmen ve verilen kaynaklardır. Autodesk yetkili eğitim merkezi olmaları bilge adam ve bilişim eğitim iyi eğitim verdiklerini göztermez. Bence vektörel bilişim ile bir görüşün derim zira bu konuda çok iddalı söylemleri var.

   Sil
  3. Certiport basic tüzeyde sertifika sınafı yapan bir kurumdur, Bu kurumun sertifikaları hiçbir geçerliliği yok desek yalan olmaz.
   Uluslararası sertifika alacaksanız "prometric veya vue testing center" gitmeniz gerekiyor.

   Sil
 24. http://www.certiport.com/Locator/Home/Details/90048363
  birde Certiport (yani yetkili sınav merkezlerine bir bakın isterseniz ve bunun yanında http://turkey.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?siteID=18323030&id=18365977
  ve http://images.autodesk.com/emea_apac_main/files/summary_of_test_information_7_22_2010.pdf

  sınavlar hakkında bilgi edinebilirsiniz
  tabi birde ne seviyede sertifika alacağınız önemli
  http://www.ikiteknik.com/haber/autocad_uluslararasi_sertifikali_ogrencilerimiz.aspx

  YanıtlaSil
 25. Bu güzel yazı için teşekkür ederim.
  Bende unity eğitimi için ikiteknik ve indigo bilişim arasında kararsızım, büyük bir ihtimal indigo bilişimde başlayacağım..
  Bu firmalar hakkında bilgisi olan arkadaş varsa tavsiyelerini bekliyorum..

  İyi günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndigo'nun Unity eğitimi "mobil oyun geliştirme" olarak geçiyor,bence indigo daha avantajlı duruyor.

   Sil
 26. Öncelikle bu güzel yazı Ankara'da olup da bilişim eğitimi almak isteyenlerin internette arayıp da bulamayacağı, ilaç değerinde olmuş...Serkan İnce'nin ve diğer yorumda bulunan arkadaşların emeğine sağlık...
  Ben de Yazılım uzmanlığı üzerine Ankara'da Tütev ile İki Teknik Bilişim arasında tereddütte kaldım. Tütev 180 saat, iki teknik 210 saat üzerinden eğitim vermekte. fiyat olarak tütev 1800, iki teknik ise 2500 olarak fiyat aldım. Ama seçim yapamıyorum. Sizce hangisini seçmek lazım :(

  YanıtlaSil
 27. Ben indigoda haftaiçi yazılım eğitimine başladım 1 ay kadar oldu(210 saat) ben şimdilik hocadan ve ortamdan gayet memnunum umarım bozulmaz...

  YanıtlaSil
 28. Bende Yazılım veya Teknik Çizim eğitimi arasında kaldım. Firma araştırmaya devam ediyorum İndigo Bilişim Web sitesinde Bilgisayarlarının İ7 Quadro ekran kartı PCleri olduğunu yazmış doğru mu? sınıfları nasıl?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndigo bilişim'de bir seminere katılmıştım,sınıflar 15-18 kişilik,bilgisayarlar yeni ve orta sınıf bir binada hizmet vermekte.Eğitim kalitesi nasıl bir fikrim yok.

   Sil
 29. İndigo Bilişimde Ben Yazılım Eğitimi alıyorum Bilgisayarlar İ7 8GB Quadro Ekran kartlı doğru
  Ekran kartı bizim yazılım eğitiminde o kadarda ilgilendirmese de 3D MAX ve AutoCAD eğitimi alacaklar için baya fark eder diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bana biraz reklam gibi geldi ama !!!

   Sil
 30. Sizce Java eğitimi için Tütev mi İki Teknik mi daha iyidir ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki teknikte yazılım eğitimine pek sıcak bakmıyorum,daha çok grafik ve çizim programları üzerine eğitim alınması mantıklı.

   Sil
 31. İkiteknik bilişime gidenler java ve yazılım uzmanlığı hakkında görüşlerini paylaşabilirler mi? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 32. Yorumlar da en az yazı kadar bilgilendirici olmuş. Ben de bu yaz döneminde java/android eğitimi almak istiyorum önerisi tavsiyesi olan var mı acaba?

  YanıtlaSil
 33. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 34. yazılım uzmanlığı konusunda vektörel bilişim, bilge adam, bilişim eğitim ile görüştüm. açıkcası fiyat olarak bilge adam ve bilişim eğitim aynı seviyede, fiyatları çok geldi bana.. vektörel bilişim 2500 tl fiyat veriyor. giden arkadaşlarım memnun, ancak ben görüşmeden etkilenmedim. Tutev ile de görüştüm sağdan soldan hoca toplarlayıp kurs açıyorlar. kurumsal bir yapı sunamıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünce ve deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler.Gelen yorumlar ve arkadaşlarımızın kararsızlığına bakarsak henüz Ankara'da isteklere uyan ve fiyatı abartılı olmayan bir bilişim kurs merkezi yok.

   Sil
 35. ankarada web programlama kursu bulamadım.nasıl başkent anlamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir çok eğitim var,siz nasıl bulamadınız nasıl bir eğitim istiyorsunuz ?

   Sil
 36. şemsettin cankurtaran hoca nasıldır.php kursu için soruyorum.ankara

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangi firmada ? Araştırdığım kadarıyla bir eğitim videosu buldum fikir edinebilirsin : http://www.youtube.com/watch?v=gRDGxNn0pZs

   Sil
  2. Vektörel Bilişim Kursu'nda

   Sil
  3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  5. Şemsettin Cankurtaran hoca Vektörel Bilişim'de web tasarım ve programlama kursu veriyor.

   Sil
 37. İndigo Bilişim de Android ve iOS uygulama geliştirme Eğitimleri Özel Olarak şu an varmış.Yakında da Grup eğitimleri ve içeriğini ileri eğitim olarak paylaşacaklarmış.Mobil uygulama Geliştirme eğitimi arayanlara duyurulur.

  YanıtlaSil
 38. Bilgilendirme için teşekkürler. Ben Android'le Uygulama Geliştirme workshopına katıldım. Oldukça verimli geçti.

  YanıtlaSil
 39. Ankara'da 3d max için önerebileceğiniz bir kurs var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iki teknik de Ali Deli hoca var onun grubuna yer bulabilirsen kaydol derim

   Sil
 40. Ayrıca Ankara'da Cinema 4D ile ilgili kurs veren kaliteli bir yer yok galiba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangi alanda kaliteli kurs veriliyor ki Cinema 4d için kaliteli bir kurs verilsin :) İyi bir kurs bulursanız paylaşmayı unutmayın.Saygılar.

   Sil
 41. Bir kursa yazılım uzmanlığı(.net) için gitmek yerine açık akademi platformunda çalışmak yeterli olabilir mi sizce?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açık akademi platformunu geçtikde bir kursa gitmek bile yeterli değil.Sürekli uğraşmak geliştirmek öğrenmek gerekiyor.Bu gözle bakarsanız daha doğru.

   Sil
 42. Gaziantep'te yaşıyorum elektrik-elektronik muhendisiyim uzaktan egitim ile java oracle kursu almayi düşünüyorum sizce uzaktan egitim nasil olur ?

  YanıtlaSil
 43. Gaziantep'te yaşıyorum elektrik-elektronik muhendisiyim uzaktan egitim ile java oracle kursu almayi düşünüyorum sizce uzaktan egitim nasil olur ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu size bağlı bence eğer çalışma şevkinizi kaybetmiyor kendi kendinize uğraşmayı seviyorsanız yeterli olacaktır.Sonuçta yüzyüze eğitim alıp çalışmazsanız çokda fayda etmeyecektir.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Teşekkür ederim. Peki onerebileceginiz bir kurs var mi ?

   Sil
  4. Gaziantep'de bildiğim hiç bir kurs yok maalesef.Size kolaylıklar diliyorum.

   Sil
  5. Bir şey daha sormak istiyorum egesem hakkinda bilginiz var mi? Uzaktan egitim programları var da o kurumun

   Sil
  6. Egesem,sürekli eğitim mantığında bir yer.Genel kursları uygun fiyatlara vermektedir,bir çok şehirde olduğu gibi.Giriş seviyesinde uygun fakat ileri bir kurs beklemeyin.

   Sil
 44. İsimsiz olan yorumnların çoğu yanlı ve güven vermiyor!

  Öğrenciden çok sanki kurumda çalışan birileri yazıyor gibi... Yorumcunun birisi yazmış ikiteknik i övdükten sonra kazıklamıyor diye bir cümle kullanmış :) :)

  YanıtlaSil
 45. Tütev ankaradaki en iyi yazılım eğitimini veren kurumlardan biri.Tüm eğitmenleri sektörden ve alanında uzman eğitmenler.Ayrıca bilişim sektörü ajantajı ile diğer kurumlarda olmayan imkanlara sahip.

  Tütevin kendi içerisinde bir bilişim kulübü var sürekli seminer , workshop lar düzenleniyor.Bu seminerler ve workshoplar sayesinde hem kurs sürecinde hemde kurstan sonra kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

  Bir diğer avantaj ise bilişim kulübü sayesinde sektörden birsürü kişi ile kurs süresinde tanışabilmeniz.Mühendisler,yazılımcılar,sistemciler vs.. her alanda çalışan kişiler bulunmakta bunlarla tanışıp hem sorularınızı sorabiliyorsunuz hemde network oluşturmuş oluyorsunuz.Diğer kurslarda kurs biter gidersiniz Tütev'de ise kurs sadece bir başlangıçtır.

  Tütev'de ek olarak her kurs sonunda kursiyerler ciddi bir proje geliştirmektedir.

  Söylediklerimin tarafsız somut olduğunu göstermek adına linkleri paylaşıyorum.Ek olarak kurslar için öğrenci çalışmalarınada göz atabilirsiniz.

  Tütevin seminerleri:
  http://tutevegitim.com/Seminer/

  Windows Phone Topluluğu - Tütev Alt Topluluğu
  http://wptoplulugu.com/

  Tütev ekibinin makale sitesi - Kursiyerler tarafından geliştirilmiş
  http://kodsalatasi.com/

  Bence yazınıza tütevin bilişim kulübü avantajınıda eklemelisiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tütev vakıf mı yoksa eğitim kurumumudur ? Lütfen bu sorunun yanıtını veriniz?

   Tekrar ediyorum Tütev bir eğitim kurumu değildir ve eğitimleri yasal değildir. Verdiği sertifikaların hiç bir geçerliliği yoktur. Yanlışsam birisi yanış desin de düzelteyim.

   Sil
  2. Adsız kullanıcının Tütev hakkındaki asılsız iddaalarına,görüşmelerim sonucu cevap ;

   1-Arkadaşım TÜTEV bir vakıfdır.Açılımı Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı.Eğitim kurumu diye savunan zaten olmadı.Alt kuruluşu üzerinden Tütev kimliği ile bilişim,dil vb eğitimleri vermektedir.
   2-TÜTEV sertfika vermiyormuş,"katılım belgesi" veriyormuş ki bunda bir sorun yok.
   3-Eğitim vermesi yasal.Kurum kodu : 24837 MEB tarafından onaylı bir kurum.
   4-Microsoft Learning Partner ve hizmet yeterlilik belgesi sahibidir.

   Karalama yapmayalım lütfen.Burada tanıttığım tüm kurumlar ve eğitim merkezleri yasaldır.İyi veya kötüyü aramıyor genel bilgileri kişisel görüşlerimle objektif bir biçimde yazıyorum.Gerisi sizlere kalmış.

   Sil
  3. 1.Serkan bey ben herhangi bir kurumu karalamıyorum.
   2.Tütev bir vakıftır vakıfın yan bir kolu eğitim olabilir bunda bir sorun yok ancak paralı kurs-eğitim verebilmek için MEB başlanmak ve atamalı hocalar çalıştırmak gerekiyor.
   3.Tütev diye Ankara valiliğine kayıtlı bir eğitim kurumu yok. Meb te başka bir adımı var?
   4.Katıtılım belgesi diye kendileri bastıkları bir belge var bunu veriyorlar. Buda yasal değil, kurs katılım belgesi ve sertifika örneklerini develet basım evinden almaları gerekiyor. Dolayısıyla kendilerinin verdikleri sertifikanın bir geçerliliği yok ve yasal değildir.
   5. xxx diye bir kuru mkodu varmış demek inandırıcı değil. KURUM ÜNVANI, KURUM KURUCUSU, KURULUŞ TARİHİ OLSUN Kİ BİZDE İNANALIM VEDE BİR DAHA YAZMAYALIM.

   BEN YAZILIM TEKRARLIYORUM, TÜTEV KAÇAK EĞİTİM VERMEKTEDİR.

   Sil
  4. 1- Adsız arkadaşım TÜTEV e bu kinin neden anlamış değilim ama sen de baya bir anlayışsızmışsın. Ayrıca KARALAMAK için hala elinden geleni yapıyorsun. Yazılarından bu anlaşılıyor. Be adam ANKARA VALİLİĞİ nedir ya? :) İl Milli Eğitim Müdürlüğü deseydin iyiydi. :)
   2- Serkan Bey sana diyor ki: "MEB deki kurum kodu şudur, yasaldır." Sen de araştırma yapmaktan aciz biri olarak davranıyorsun. Gir MEB'e kurum kodu ile araştır. Bakalım var mıymış, yok muymuş?
   3- Ayrıca madem bu kadar iddialısın. Adını, soyadını, e-postanı da yaz ki biz de sana inanalım. Öyle adsız ile olmuyor bu işler. Eğer haklıysan zaten kimse birşey yapamaz, ama haksızsan ki öylesin (Ben kurum kodu ile araştırdım.) Tütev sana karşı tüm yasal haklarını kullanır. Çünkü bu site ile ilgili durumu bildirdim.
   4- Eski yazılarında sertifikadan bahsediyordun, şimdi neden döndün katılım belgesine o da tartışılır. Ayrıca bol keseden atma, devletten alınan sertifika örneği diyorsun katılım belgesi değil.
   5- Ben bir TÜTEV gönüllüsüyüm. Adım Safa Akgül. safaakgul8@gmail.com e-postam. İstersen telefonumu da yazayım. Senle görüşelim ve bunu canlı yayında tartışalım. Video ya çekelim ne dersin?
   6- Tüm bunlardan sonra CAHİL misin diye sorarlar adama, başka bir şey de sorulmaz.

   Sil
  5. Tekrardan merhaba,

   Yorumları silmek zorunda kalıyorum çünkü burasını tartışma ortamına döndürmek istemem.

   -Tütev,"Özel Teknik Gelişim Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu" isimli alt kuruluşu ile MEB'e bağlı,ruhsatlı bir şekilde eğitimlerini vermektedir.(http://www.tutevegitim.com/insan-kaynaklari.html)

   -https://mebbis.meb.gov.tr/kurumlistesi.aspx linkinden "özel kurumlar-ankara-çankaya" filtrelerini uygulayarak bilgilerine ulaşabilirsin.

   İyi günler

   Sil
  6. Bende baktım Tütev diye bir ad yok ama "Özel Teknik Gelişim Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu" diye bir isim var. Telefon ve adres tütev in.
   Bence buradaki hata Tütev in; Tütev eğitimlerimiz "Özel Teknik Gelişim Yabancı Dil ve Bilgisayar Kursu" adı altında yapılıyor dese daha doğru olurdu.

   Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bence buradaki bilgini de doğru bilgi olması gerekir.

   Sil
  7. Bu durumda adsız arkadaş haklı bence, tütev diye bir eğitim kurumu yok ve sertifikalarda tütev yerine özel teknik olmalı. Yazıları baştan aşağı okuyunca tütev adına yazan arkadaş ise bilgi paylaşmak yerine başka başka şeylerden bahsetmiş, bence haksızlık yapmış. Serkan bey araştırıp doğrusunu yazmış tebrikler.

   Sil
  8. Bence önemli olan Tütev 'in eğitim kurumu olup olmaması tartışmasına nereden gelindiği? Yorumlara bakınca sadece tütev üzerine yoğunlaşılmış. Sanıyorum yanlı bir karalama/yerme durumu söz konusu. Çünkü bahsedilen konuda eğitim konusu değil, firma adı ön plana çıkmış. Ortada yasal olmayan hiçbir şey yok gibi görünüyor. Ayrıca 'adsız arkadaş haklı' diyen adsız kişi de, adsız arkadaşın ta kendisi gibi geldi bana. Muhtemelen herhangi bir kurumun çalışanı konumunda olabilir tahminim. Ama Serkan Bey konuyu gayet güzel birkaç satırla açıklamış. Tebrik ederim.

   Sil
 46. Bu sayfadaki bilgilerin içerisinden Bilge Adam eskilerde kalmış. Artık öyle bir kurum yok sayılır. Giden kim varsa pişman. Ben daha gerçekten memnun olan görmedim. Kursu 3 5 bin verip azimle bitirenleri gördüm ama. :) Vektörel de iyi sayılır. Java eğitimleri güzeldi. Tütev de bence hem fiyat olarak hem de eğitim olarak güzel. Gidenlerin o fiyata gerçekten iyi ve güzel bir eğitim aldığı duyuyorum. Neredeyse bütün kurslara yazılan arkadaşlar bile var kaç senedir gelip de. Diğerleri hakkında ayrıntılı bilmediğim için yorum yapamayacağım.

  YanıtlaSil
 47. Tütev de 2 yıl önce yazılım uzmanlığı kursu aldım. Bana kurs sorana tütevi öneriyorum. Fiyat olarak piyasadan ucuz, eğitimin kalitesi güzel. Kurs bitimi isterseniz bilişim klubune katılarak ücretsiz seminerlere ve workshop lara katılabiliyorsunuz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yazıya yorum yap :